Chelsea Maple Flavoured Syrup — 530g
As of 1 Oct 2026, Chelsea Maple Flavoured Syrup 530g is cheapest at New World at $4.49 ($0.85/100 g) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.49 at New World (1 Oct); highest: $4.50 — currently $4.49 at New World. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $4.49
- Average
- $4.49
- Highest
- $4.49
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Chelsea Maple Flavoured Syrup 530g cheapest?
- New World has the lowest price at $4.49 ($0.85/100 g).
- How much does Chelsea Maple Flavoured Syrup 530g cost?
- Prices range from $4.49 to $4.50 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $4.50.
- What is the unit price of Chelsea Maple Flavoured Syrup 530g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $0.85/100g.
- Which supermarkets sell Chelsea Maple Flavoured Syrup 530g?
- Chelsea Maple Flavoured Syrup 530g is available at New World and Woolworths NZ.
- What is the lowest price ever for Chelsea Maple Flavoured Syrup 530g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Chelsea Maple Flavoured Syrup 530g is $4.49 at New World (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.49 at New World.
