Meadow Fresh Disney Peach and Mango Yoghurt — 70g
As of 29 Sept 2026, Meadow Fresh Disney Peach and Mango Yoghurt 70g is cheapest at Woolworths NZ at $1.85 in New Zealand.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.50 at Woolworths NZ (21 Jul); highest: $3.00 — currently $1.85 at Woolworths NZ. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.27/100g
- Average
- $2.27/100g
- Highest
- $2.27/100g
New WorldNow$2.27/100gAll-time low
Pak'nSaveNow$2.27/100gAll-time low
Pak'nSaveNow$2.27/100gAll-time low
New WorldNow$3.07/100g
4 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Meadow Fresh | 70g | $1.59 | $2.27/100g | In stock | 14 Jul | |
| Meadow Fresh | 70g | $1.59 | $2.27/100g | In stock | 14 Jul | |
| Meadow Fresh | 70g | $1.59 | $2.27/100g | In stock | 14 Jul | |
| Meadow Fresh | 70g | $3.00 | $3.07/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Meadow Fresh | 70g | $1.85 | — | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Meadow Fresh Disney Peach and Mango Yoghurt 70g cheapest?
- Woolworths NZ has the lowest price at $1.85.
- What is the lowest price ever for Meadow Fresh Disney Peach and Mango Yoghurt 70g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Meadow Fresh Disney Peach and Mango Yoghurt 70g is $1.50 at Woolworths NZ (21 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $1.85 at Woolworths NZ.

