Bundaberg Diet Ginger Beer · NZ — 375ml
As of 30 Sept 2026, Bundaberg Diet Ginger Beer · NZ 375ml is cheapest at New World at $3.39 ($9.04/1 L) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.39 at New World (30 Sept); highest: $11.99 — currently $3.39 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.01/100ml
- Average
- $0.51/100ml
- Highest
- $0.51/100ml
Pak'nSave · 375mlNow$0.46/100mlLow
New World · 375mlNow$0.90/100ml
New World · 1LLast seen 15 Jul$0.01/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 15 Jul$0.51/100ml
6 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bundaberg | 375ml | $10.29 | $0.46/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Bundaberg | 375ml | $3.39 | $0.90/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Bundaberg | 1L | $11.99 | $0.01/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Bundaberg | 1L | $11.39 | $0.51/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Bundaberg | 375ml | $11.99 | — | In stock | 30 Sept | |
| Bundaberg | 6 x 200ml | $7.00 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

BundabergBest
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Bundaberg Diet Ginger Beer · NZ 375ml cheapest?
- New World has the lowest price at $3.39 ($9.04/1 L).
- What is the unit price of Bundaberg Diet Ginger Beer · NZ 375ml?
- Priced per 100ml. New World offers the best value at $0.90/100ml.
- What is the lowest price ever for Bundaberg Diet Ginger Beer · NZ 375ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Bundaberg Diet Ginger Beer · NZ 375ml is $3.39 at New World (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.39 at New World.

