Fry's Chick'n-style Strips — 250g

As of 30 Sept 2026, Fry's Chick'n-style Strips 250g is cheapest at Pak'nSave at $9.99 ($4.00/100 g) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $9.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $9.99 — currently $9.99 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$9.99
Average
$9.99
Highest
$9.99
Lowest ever
$9.99 · Sep '26
Highest ever
$9.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Fry's

    Fry'sCheapest

    Fry's Chick'n-style Strips · 250g

    $4.00/100g$9.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Fry's

    Fry'sCheapest

    Fry's Chick'n-style Strips · 250g

    $4.00/100g$9.99Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Fry's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Fry's Chick'n-style Strips 250g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $9.99 ($4.00/100 g).
What is the unit price of Fry's Chick'n-style Strips 250g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $4.00/100g.
What is the lowest price ever for Fry's Chick'n-style Strips 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Fry's Chick'n-style Strips 250g is $9.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $9.99 at Pak'nSave.