Hubbards Berry Nice Muesli Toasted — 600g
As of 30 Sept 2026, Hubbards Berry Nice Muesli Toasted 600g is cheapest at Woolworths NZ at $6.99 in New Zealand — about 16% below the 2-retailer average of $8.37.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $6.36 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $9.75 — currently $6.99 at Woolworths NZ. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.06/100g
- Average
- $1.06/100g
- Highest
- $1.28/100g
Pak'nSave · 100gNow$1.17/100g
New World · 600gNow$1.63/100g
Pak'nSave · 600gLast seen 15 Jul$1.28/100g
4 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hubbards | 100g | $6.99 | $1.17/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Hubbards | 600g | $9.75 | $1.63/100g | In stock | 30 Sept | |
| Hubbards | 100g | $6.36 | $1.06/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Hubbards | 600g | $7.65 | $1.28/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Hubbards | 600g | $6.99 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

HubbardsBest
Pak'nSaveBerry Nice Toasted · 100g$1.06/100g$6.36Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveBerry Nice Toasted · 100g$1.17/100g$6.99
Pak'nSaveBerry Nice Toasted · 600g$1.28/100g$7.65Last seen 15 Jul · not compared
New WorldBerry Nice Toasted · 600g$1.63/100g$9.75
Woolworths NZBerry Nice Toasted · 600g$6.99
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Hubbards Berry Nice Muesli Toasted 600g cheapest?
- Woolworths NZ has the lowest price at $6.99.
- How much does Hubbards Berry Nice Muesli Toasted 600g cost?
- Prices range from $6.99 to $9.75 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $8.37.
- What is the unit price of Hubbards Berry Nice Muesli Toasted 600g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $1.63/100g.
- Which supermarkets sell Hubbards Berry Nice Muesli Toasted 600g?
- Hubbards Berry Nice Muesli Toasted 600g is available at Woolworths NZ and New World.
- What is the lowest price ever for Hubbards Berry Nice Muesli Toasted 600g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Hubbards Berry Nice Muesli Toasted 600g is $6.36 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $6.99 at Woolworths NZ.