L'Authentique Pork & Fennel Sausage — 420g

As of 30 Sept 2026, L'Authentique Pork & Fennel Sausage 420g is cheapest at Pak'nSave at $12.99 ($30.93/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $12.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $12.99 — currently $12.99 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$12.99
Average
$12.99
Highest
$12.99
Lowest ever
$12.99 · Sep '26
Highest ever
$12.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1L'Authentique Pork & Fennel Sausage

    L'Authentique Pork & Fennel SausageCheapest

    420g

    $30.93/1kg$12.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1L'Authentique Pork & Fennel Sausage

    L'Authentique Pork & Fennel SausageCheapest

    420g

    $30.93/1kg$12.99Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is L'Authentique Pork & Fennel Sausage 420g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $12.99 ($30.93/1 kg).
What is the unit price of L'Authentique Pork & Fennel Sausage 420g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.09/100g.
What is the lowest price ever for L'Authentique Pork & Fennel Sausage 420g?
The lowest price OpenOrder has recorded for L'Authentique Pork & Fennel Sausage 420g is $12.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $12.99 at Pak'nSave.