Artisan Bakehouse Garlic Butter Ciabatta Bread — 450g
As of 1 Oct 2026, Artisan Bakehouse Garlic Butter Ciabatta Bread 450g is cheapest at Pak'nSave at $6.29 ($1.40/100 g) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $6.29 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $7.45 — currently $6.29 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $6.29
- Average
- $7.13
- Highest
- $7.40
12% below average
6 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Artisan Bakehouse | 450g | $6.29 | $1.40/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Artisan Bakehouse | 450g | $7.09 | $1.58/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Artisan Bakehouse | 450g | $7.45 | $1.66/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Artisan Bakehouse | 450g | $6.30 | — | In stock | 21 Julout of date · not compared |
$6.29$1.40/100gBest
Artisan Bakehouse · 450g
$7.09$1.58/100g
Artisan Bakehouse · 450g
$7.45$1.66/100g
Artisan Bakehouse · 450g
$6.30
Artisan Bakehouse · 450g
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Artisan Bakehouse Garlic Butter Ciabatta Bread 450g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $6.29 ($1.40/100 g).
- What is the unit price of Artisan Bakehouse Garlic Butter Ciabatta Bread 450g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.40/100g.
- What is the lowest price ever for Artisan Bakehouse Garlic Butter Ciabatta Bread 450g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Artisan Bakehouse Garlic Butter Ciabatta Bread 450g is $6.29 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $6.29 at Pak'nSave.