Allergywise Seeded Loaf — 670g

As of 1 Oct 2026, Allergywise Seeded Loaf 670g is cheapest at New World at $12.19 ($1.82/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $12.19 at New World (1 Oct); highest: $12.19 — currently $12.19 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$12.19
Average
$12.19
Highest
$12.19
Lowest ever
$12.19 · Oct '26
Highest ever
$12.19 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Allergywise Seeded Loaf

    Allergywise Seeded LoafCheapest

    670g

    $1.82/100g$12.19New World

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Allergywise Seeded Loaf

    Allergywise Seeded LoafCheapest

    670g

    $1.82/100g$12.19New World
1 brand available
New World
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Allergywise Seeded Loaf 670g cheapest?
New World has the lowest price at $12.19 ($1.82/100 g).
What is the unit price of Allergywise Seeded Loaf 670g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $1.82/100g.
What is the lowest price ever for Allergywise Seeded Loaf 670g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Allergywise Seeded Loaf 670g is $12.19 at New World (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $12.19 at New World.