Continental Sensations Vegetable Stock Pot — 4 x 28g
As of 30 Sept 2026, Continental Sensations Vegetable Stock Pot 4 x 28g is cheapest at Pak'nSave at $4.99 ($4.46/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $4.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $8.39 — currently $4.99 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $3.75/100g
- Average
- $3.75/100g
- Highest
- $3.75/100g
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Continental | 8 x 28g | $8.39 | $3.75/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Continental | 4 x 28g | $4.99 | $4.46/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Continental Sensations Vegetable Stock Pot 4 x 28g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.99 ($4.46/100 g).
- What is the unit price of Continental Sensations Vegetable Stock Pot 4 x 28g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $4.46/100g.
- What is the lowest price ever for Continental Sensations Vegetable Stock Pot 4 x 28g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Continental Sensations Vegetable Stock Pot 4 x 28g is $4.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $4.99 at Pak'nSave.

