Anchor Caramel Greek Style Yoghurt — 100g
Lowest recorded price: $2.89 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $9.89. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.93/100g
- Average
- $1.67/100g
- Highest
- $1.94/100g
16% above average
Pak'nSave · 180gNow$1.94/100g
New World · 180gNow$2.11/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$0.93/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$1.04/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 14 Jul$2.24/100g
11 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Anchor | 180g | $3.49 | $1.94/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Anchor | 180g | $3.79 | $2.11/100g | In stock | 30 Sept | |
| Anchor | 100g | $8.79 | $0.93/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Anchor | 100g | $8.49 | $1.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Anchor | 100g | $9.89 | $1.04/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Anchor | 100g | $3.69 | $2.24/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Anchor | 165g | $2.99 | — | In stock | 29 Sept | |
| Anchor | 180g | $3.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Anchor | 100g | $9.80 | — | In stock | 30 Junout of date · not compared |
$3.49$1.94/100gBest
Anchor · 180g
$3.79$2.11/100g
Anchor · 180g
$8.79$0.93/100g
Anchor · 100g
$8.49$1.00/100g
Anchor · 100g
$9.89$1.04/100g
Anchor · 100g
$3.69$2.24/100g
Anchor · 100g
$2.99
Anchor · 165g
$3.00
Anchor · 180g
$9.80
Anchor · 100g
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

AnchorBest
Woolworths NZCaramel · 165g$2.99
Woolworths NZCaramel · 180g$3.00Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZCaramel · 100g$9.80Last seen 1 Jul · not compared
Pak'nSaveProtein+ Caramel Greek Style Yoghurt · 100g$0.93/100g$8.79Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveProtein+ Caramel Greek Style Yoghurt · 100g$1.00/100g$8.49Last seen 15 Jul · not compared
New WorldCaramel · 100g$1.04/100g$9.89Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCaramel Greek Style · 180g$1.94/100g$3.49
New WorldCaramel · 180g$2.11/100g$3.79
Pak'nSaveCaramel · 100g$2.24/100g$3.69Last seen 14 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Anchor Caramel Greek Style Yoghurt 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Anchor Caramel Greek Style Yoghurt 100g is $2.89 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026.

