Campbell's Salt Reduced Chicken Stock Liquid — 250ml
As of 30 Sept 2026, Campbell's Salt Reduced Chicken Stock Liquid 250ml is cheapest at Pak'nSave at $2.59 ($1.04/100 ml) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.49 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $5.99 — currently $2.59 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.50/100ml
- Average
- $0.50/100ml
- Highest
- $1.00/100ml
Pak'nSave · 100mlNow$0.53/100ml
New World · 1LNow$0.60/100ml
Pak'nSave · 500mlNow$0.72/100ml
New World · 500mlNow$0.78/100ml
Pak'nSave · 250mlNow$1.04/100ml
Pak'nSave · 100mlLast seen 14 Jul$1.00/100ml
14 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Campbell's | 100ml | $5.29 | $0.53/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 1L | $5.99 | $0.60/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 500ml | $3.59 | $0.72/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 500ml | $3.49 | $0.78/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 250ml | $2.59 | $1.04/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 100ml | $3.49 | $0.70/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

Campbell'sBest
Pak'nSaveSalt Reduced Chicken Stock Liquid · 100ml$0.53/100ml$5.29
New WorldSalt Reduced · 1L$0.60/100ml$5.99
Pak'nSaveSalt Reduced Chicken · 500ml$0.72/100ml$3.59
New WorldSalt Reduced · 500ml$0.78/100ml$3.49
Pak'nSaveReal Stock Salt Reduced Chicken Stock Liquid · 100ml$1.00/100ml$2.49Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveSalt Reduced Chicken · 250ml$1.04/100ml$2.59
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Campbell's Salt Reduced Chicken Stock Liquid 250ml cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $2.59 ($1.04/100 ml).
- What is the unit price of Campbell's Salt Reduced Chicken Stock Liquid 250ml?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $1.04/100ml.
- What is the lowest price ever for Campbell's Salt Reduced Chicken Stock Liquid 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Campbell's Salt Reduced Chicken Stock Liquid 250ml is $2.49 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $2.59 at Pak'nSave.

