Graze Milk Chocolate Almonds — 5 x 22g

As of 1 Oct 2026, Graze Milk Chocolate Almonds 5 x 22g is cheapest at New World at $7.49 ($6.81/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.33 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $12.99 — currently $7.49 at New World. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$4.33/100g
Average
$6.66/100g
Highest
$6.81/100g
Lowest ever
$4.33/100g · Jul '26
Highest ever
$6.81/100g · Oct '26
Trend
Up 57%
2% above average

5 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Graze

    GrazeCheapest

    Graze Milk Chocolate Almonds · 5 x 22g

    $6.81/100g$7.49New World

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Graze

    GrazeCheapest

    Graze Milk Chocolate Almonds · 5 x 22g

    $6.81/100g$7.49New World

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Graze Milk Chocolate Almonds 5 x 22g cheapest?
New World has the lowest price at $7.49 ($6.81/100 g).
What is the unit price of Graze Milk Chocolate Almonds 5 x 22g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $6.81/100g.
What is the lowest price ever for Graze Milk Chocolate Almonds 5 x 22g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Graze Milk Chocolate Almonds 5 x 22g is $4.33 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $7.49 at New World.