Chantal Organics Mixed Beans — 400g

As of 1 Oct 2026, Chantal Organics Mixed Beans 400g is cheapest at New World at $3.35 ($8.38/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.35 at New World (1 Oct); highest: $3.35 — currently $3.35 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.35
Average
$3.35
Highest
$3.35
Lowest ever
$3.35 · Oct '26
Highest ever
$3.35 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Chantal Organics Mixed Beans

    Chantal Organics Mixed BeansCheapest

    400g

    $8.38/1kg$3.35New World

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Chantal Organics Mixed Beans

    Chantal Organics Mixed BeansCheapest

    400g

    $8.38/1kg$3.35New World
1 brand available
New World
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Chantal Organics Mixed Beans 400g cheapest?
New World has the lowest price at $3.35 ($8.38/1 kg).
What is the unit price of Chantal Organics Mixed Beans 400g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $0.84/100g.
What is the lowest price ever for Chantal Organics Mixed Beans 400g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Chantal Organics Mixed Beans 400g is $3.35 at New World (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.35 at New World.

Categories