Arataki Manuka Honey UMF 10+ — 500g

As of 30 Sept 2026, Arataki Manuka Honey UMF 10+ 500g is cheapest at Pak'nSave at $30.79 ($6.16/100 g) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $30.79 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $30.79 — currently $30.79 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$30.79
Average
$30.79
Highest
$30.79
Lowest ever
$30.79 · Sep '26
Highest ever
$30.79 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Arataki

    AratakiCheapest

    Arataki Manuka Honey UMF 10+ · 500g

    $6.16/100g$30.79Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Arataki

    AratakiCheapest

    Arataki Manuka Honey UMF 10+ · 500g

    $6.16/100g$30.79Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Arataki

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Arataki Manuka Honey UMF 10+ 500g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $30.79 ($6.16/100 g).
What is the unit price of Arataki Manuka Honey UMF 10+ 500g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $6.16/100g.
What is the lowest price ever for Arataki Manuka Honey UMF 10+ 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Arataki Manuka Honey UMF 10+ 500g is $30.79 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $30.79 at Pak'nSave.