Healthy n Oyster Mushrooms — 500g

As of 30 Sept 2026, Healthy n Oyster Mushrooms 500g is cheapest at Pak'nSave at $14.99 ($29.98/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $7.29 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $14.99 — currently $14.99 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$3.00/100g
Average
$3.00/100g
Highest
$7.29/100g
Lowest ever
$3.00/100g · Sep '26
Highest ever
$7.29/100g · Jul '26
Trend
Down 59%
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Healthy n Oyster Mushrooms

    Healthy n Oyster MushroomsCheapest

    500g

    $29.98/1kg$14.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Healthy n Oyster Mushrooms

    Healthy n Oyster MushroomsCheapest

    500g

    $29.98/1kg$14.99Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Healthy n Oyster Mushrooms 500g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $14.99 ($29.98/1 kg).
What is the unit price of Healthy n Oyster Mushrooms 500g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.00/100g.
What is the lowest price ever for Healthy n Oyster Mushrooms 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Healthy n Oyster Mushrooms 500g is $7.29 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $14.99 at Pak'nSave.