Diamond Roast Beef Risotto rice — 350g
As of 1 Oct 2026, Diamond Roast Beef Risotto rice 350g is cheapest at Woolworths NZ at $5.00 in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.19 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $5.59 — currently $5.00 at Woolworths NZ. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.85/100g
- Average
- $1.70/100g
- Highest
- $3.39/100g
Pak'nSave · 100gNow$1.70/100g
New World · 350gLast seen 15 Jul$1.60/100g
Pak'nSave · 200gLast seen 14 Jul$1.70/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$1.85/100g
Pak'nSave · 200gLast seen 15 Jul$1.88/100g
32 prices recorded · 18 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Diamond | 100g | $3.09–$3.39 | $1.55/100g–$1.70/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Diamond | 350g | $5.59 | $1.60/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Diamond | 200g | $3.39 | $1.70/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Diamond | 100g | $3.69 | $1.85/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Diamond | 200g | $3.75 | $1.88/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Diamond | 100g | $3.69 | — | In stock | 1 Oct | |
| Diamond | 350g | $5.00 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

DiamondBest
Pak'nSaveRoast Beef Rice Risotto & Flavour Mix · 100g$1.55/100g–$1.70/100g$3.09–$3.39
New Worldrice risotto roast beef · 350g$1.60/100g$5.59Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveRoast Beef · 200g$1.70/100g$3.39Last seen 14 Jul · not compared
New WorldRoast Beef Rice Risotto & Flavour Mix · 100g$1.85/100g$3.69Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveRoast Beef Rice Risotto & Flavour Mix · 200g$1.88/100g$3.75Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZRoast Beef Rice Risotto & Flavour Mix · 100g$3.69
Woolworths NZrice risotto roast beef · 350g$5.00
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Diamond Roast Beef Risotto rice 350g cheapest?
- Woolworths NZ has the lowest price at $5.00.
- What is the lowest price ever for Diamond Roast Beef Risotto rice 350g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Diamond Roast Beef Risotto rice 350g is $1.19 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $5.00 at Woolworths NZ.
