Hellers Honey Baked Ham — 200g
As of 29 Sept 2026, Hellers Honey Baked Ham 200g is cheapest at Pak'nSave at $4.79 ($23.95/1 kg) in New Zealand.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.99 at Pak'nSave (21 Jul); highest: $29.95 — currently $4.79 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.00/100g
- Average
- $1.97/100g
- Highest
- $3.19/100g
Pak'nSave · 100gNow$1.99/100gLow
Pak'nSave · 200gNow$2.40/100g
New World · 100gNow$4.29/100g
Pak'nSave · 1kgNow$31.90/100g
18 prices recorded · 12 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hellers | 200g | $3.99 | $0.00/100g | In stock | 14 Jul | |
| Hellers | 100g | $1.99 | $1.99/100g | In stock | 21 Jul | |
| Hellers | 200g | $4.79 | $2.40/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Hellers | 100g | $3.29 | $3.29/100g | In stock | 14 Jul | |
| Hellers | 100g | $3.49 | $4.29/100g | In stock | 4 Aug | |
| Hellers | 1kg | $3.19 | $31.90/100g | In stock | 14 Jul | |
| Hellers | 200g | $5.60 | — | In stock | 14 Jul | |
| Hellers | 100g | $4.29 | — | In stock | 14 Jul |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

HellersBest
Pak'nSaveHoney Baked · 100g$19.90/1kg$1.99
Pak'nSaveHoney Baked · 200g$19.95/1kg$3.99
Pak'nSaveHoney Baked · 200g$23.95/1kg$4.79
Pak'nSaveHoney Baked · 100g$32.90/1kg$3.29
New WorldHoney Baked · 100g$42.90/1kg$3.49
Pak'nSaveHoney Baked · 1kg$31.90/100g$3.19
Woolworths NZHoney Baked · 100g$4.29
Woolworths NZHoney Baked · 200g$5.60
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Hellers Honey Baked Ham 200g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.79 ($23.95/1 kg).
- What is the unit price of Hellers Honey Baked Ham 200g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.40/100g.
- What is the lowest price ever for Hellers Honey Baked Ham 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Hellers Honey Baked Ham 200g is $1.99 at Pak'nSave (21 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $4.79 at Pak'nSave.
