Superb Herb Cut Rosemary — 15g
As of 30 Sept 2026, Superb Herb Cut Rosemary 15g is cheapest at Pak'nSave at $5.29 ($3.53/10 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $5.25 at Woolworths NZ (14 Jul); highest: $5.99 — currently $5.29 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $7.50/100g
- Average
- $35.33/100g
- Highest
- $36.60/100g
4 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| — | 15g | $5.29 | $35.30/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| — | 15g | $5.49 | $36.60/100g | In stock | 30 Sept | |
| Southern Fresh | 10g | $5.99 | $7.50/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Superb Herb | 15g | $5.45 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Superb Herb Cut Rosemary 15g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $5.29 ($3.53/10 g).
- What is the unit price of Superb Herb Cut Rosemary 15g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $35.30/100g.
- What is the lowest price ever for Superb Herb Cut Rosemary 15g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Superb Herb Cut Rosemary 15g is $5.25 at Woolworths NZ (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $5.29 at Pak'nSave.


