Fix & Fogg Everything Butter · NZ — 275g
As of 30 Sept 2026, Fix & Fogg Everything Butter · NZ 275g is cheapest at New World at $8.39 ($3.05/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.70 at New World (14 Jul); highest: $11.99 — currently $8.39 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.70/100g
- Average
- $2.70/100g
- Highest
- $2.70/100g
4 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fix & Fogg | 500g | $9.49 | $2.70/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Fix & Fogg | 275g | $8.39 | $3.05/100g | In stock | 30 Sept | |
| Fix & Fogg | 500g | $9.90 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Fix & Fogg Everything Butter · NZ 275g cheapest?
- New World has the lowest price at $8.39 ($3.05/100 g).
- What is the unit price of Fix & Fogg Everything Butter · NZ 275g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $3.05/100g.
- What is the lowest price ever for Fix & Fogg Everything Butter · NZ 275g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Fix & Fogg Everything Butter · NZ 275g is $2.70 at New World (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $8.39 at New World.

