Griffin's Chocolate Macaroon Biscuits — 200g
As of 1 Oct 2026, Griffin's Chocolate Macaroon Biscuits 200g is cheapest at New World at $5.99 ($3.00/100 g) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.49 at Pak'nSave (29 Sept); highest: $5.99 — currently $5.99 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.75/100g
- Average
- $1.75/100g
- Highest
- $2.60/100g
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Griffin's | 200g | $3.49 | $1.75/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Griffin's | 200g | $5.99 | $3.00/100g | In stock | 1 Oct | |
| Griffin's | 200g | $5.19 | $2.60/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Griffin's | 200g | $4.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Griffin's Chocolate Macaroon Biscuits 200g cheapest?
- New World has the lowest price at $5.99 ($3.00/100 g).
- What is the unit price of Griffin's Chocolate Macaroon Biscuits 200g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $3.00/100g.
- What is the lowest price ever for Griffin's Chocolate Macaroon Biscuits 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Griffin's Chocolate Macaroon Biscuits 200g is $3.49 at Pak'nSave (29 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $5.99 at New World.
