Hellers Pork & Beef Mince — 380g

As of 30 Sept 2026, Hellers Pork & Beef Mince 380g is cheapest at Pak'nSave at $9.49 ($24.97/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $7.49 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $9.99 — currently $9.49 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.49
Average
$9.37
Highest
$9.99
Lowest ever
$7.49 · Sep '26
Highest ever
$9.99 · Jul '26
Trend
Down 5%
1% above average

8 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Hellers

    HellersCheapest

    Hellers Pork & Beef Mince · 380g

    $24.97/1kg$9.49Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Hellers

    HellersCheapest

    Hellers Pork & Beef Mince · 380g

    $24.97/1kg$9.49Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Hellers Pork & Beef Mince 380g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $9.49 ($24.97/1 kg).
What is the unit price of Hellers Pork & Beef Mince 380g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.50/100g.
What is the lowest price ever for Hellers Pork & Beef Mince 380g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Hellers Pork & Beef Mince 380g is $7.49 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $9.49 at Pak'nSave.