Puhoi Valley Caramel Greek Yoghurt Authentic — 160g
As of 30 Sept 2026, Puhoi Valley Caramel Greek Yoghurt Authentic 160g is cheapest at New World at $3.59 ($2.24/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.59 at New World (30 Sept); highest: $8.29 — currently $3.59 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.57/100g
- Average
- $1.57/100g
- Highest
- $2.24/100g
Pak'nSave · 400gNow$1.57/100gAll-time low
New World · 400gNow$2.07/100g
New World · 160gNow$2.24/100g
Pak'nSave · 160gNow$2.66/100g
New World · 160gLast seen 15 Jul$2.24/100g
5 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Puhoi Valley | 400g | $6.29 | $1.57/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Puhoi Valley | 400g | $8.29 | $2.07/100g | In stock | 30 Sept | |
| Puhoi Valley | 160g | $3.59 | $2.24/100g | In stock | 30 Sept | |
| Puhoi Valley | 160g | $4.25 | $2.66/100g | In stock | 30 Sept | |
| Puhoi Valley | 160g | $3.59 | $2.24/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Puhoi Valley Caramel Greek Yoghurt Authentic 160g cheapest?
- New World has the lowest price at $3.59 ($2.24/100 g).
- What is the unit price of Puhoi Valley Caramel Greek Yoghurt Authentic 160g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $2.24/100g.
- What is the lowest price ever for Puhoi Valley Caramel Greek Yoghurt Authentic 160g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Puhoi Valley Caramel Greek Yoghurt Authentic 160g is $3.59 at New World (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.59 at New World.

