Head & Shoulders Anti Dandruff Apple Conditioner Fresh · NZ — 400ml
As of 1 Oct 2026, Head & Shoulders Anti Dandruff Apple Conditioner Fresh · NZ 400ml is cheapest at Pak'nSave at $9.49 ($2.37/100 ml) in New Zealand — about 31% below the 2-retailer average of $13.74.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $9.49 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $17.99 — currently $9.49 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $2.37/100ml
- Average
- $2.43/100ml
- Highest
- $4.50/100ml
Pak'nSave · 400mlNow$2.37/100mlAll-time low
New World · 400mlNow$4.50/100ml
Pak'nSave · 100mlLast seen 15 Jul$3.40/100ml
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Head & Shoulders | 400ml | $9.49 | $2.37/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Head & Shoulders | 400ml | $17.99 | $4.50/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Head & Shoulders | 100ml | $13.59 | $3.40/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Head & Shoulders Anti Dandruff Apple Conditioner Fresh · NZ 400ml cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $9.49 ($2.37/100 ml).
- How much does Head & Shoulders Anti Dandruff Apple Conditioner Fresh · NZ 400ml cost?
- Prices range from $9.49 to $17.99 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $13.74.
- What is the unit price of Head & Shoulders Anti Dandruff Apple Conditioner Fresh · NZ 400ml?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $2.37/100ml.
- Which supermarkets sell Head & Shoulders Anti Dandruff Apple Conditioner Fresh · NZ 400ml?
- Head & Shoulders Anti Dandruff Apple Conditioner Fresh · NZ 400ml is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Head & Shoulders Anti Dandruff Apple Conditioner Fresh · NZ 400ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Head & Shoulders Anti Dandruff Apple Conditioner Fresh · NZ 400ml is $9.49 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $9.49 at Pak'nSave.
