Meadow Fresh Kalo Berries Greek Yoghurt Authentic — 800g
As of 30 Sept 2026, Meadow Fresh Kalo Berries Greek Yoghurt Authentic 800g is cheapest at New World at $9.69 ($1.21/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $6.49 at Pak'nSave (11 Aug); highest: $9.69 — currently $9.69 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.81/100g
- Average
- $0.86/100g
- Highest
- $1.16/100g
Pak'nSave · 100gNow$1.10/100g
New World · 800gNow$1.21/100g
Pak'nSave · 800gLast seen 15 Jul$1.04/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$1.16/100g
12 prices recorded · 11 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Meadow Fresh | 100g | $8.59–$8.79 | $1.07/100g–$1.10/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Meadow Fresh | 800g | $9.69 | $1.21/100g | In stock | 30 Sept | |
| Meadow Fresh | 800g | $8.29 | $1.04/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Meadow Fresh | 100g | $9.29 | $1.16/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Meadow Fresh Kalo Berries Greek Yoghurt Authentic 800g cheapest?
- New World has the lowest price at $9.69 ($1.21/100 g).
- What is the unit price of Meadow Fresh Kalo Berries Greek Yoghurt Authentic 800g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $1.21/100g.
- What is the lowest price ever for Meadow Fresh Kalo Berries Greek Yoghurt Authentic 800g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Meadow Fresh Kalo Berries Greek Yoghurt Authentic 800g is $6.49 at Pak'nSave (11 Aug), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $9.69 at New World.
