Indomie Barbeque Chicken Mi Goreng Noodles — 1.7kg
As of 30 Sept 2026, Indomie Barbeque Chicken Mi Goreng Noodles 1.7kg is cheapest at Woolworths NZ at $18.00 in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.15 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $25.99 — currently $18.00 at Woolworths NZ. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 10 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.90/100g
- Average
- $0.90/100g
- Highest
- $1.16/100g
Pak'nSave · 10 x 85gNow$1.00/100g
Pak'nSave · 30 x85gNow$1.02/100g
Pak'nSave · 85gNow$1.03/100g
New World · 100gNow$1.22/100gLow
New World · 85gNow$1.26/100g
Pak'nSave · 5 x 85gLast seen 14 Jul$1.16/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
46 prices recorded · 33 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Indomie | 10 x 85g | $8.49–$8.79 | $1.00/100g–$1.03/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Indomie | 30 x85g | $25.99 | $1.02/100g | In stock | 30 Sept | |
| Indomie | 85g | $4.39–$4.59 | $1.03/100g–$1.08/100g | In stock | 30 Sept | |
| Indomie | 100g | $5.19 | $1.22/100g | In stock | 30 Sept | |
| Indomie | 85g | $10.69 | $1.26/100g | In stock | 30 Sept | |
| Indomie | 30 x85g | $25.99 | $1.02/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Indomie | 5 x 85g | $4.95 | $1.16/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Indomie | 100g | $5.19 | $1.22/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Indomie | 100g | $10.69 | $1.26/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Indomie | 425g | $5.19 | — | In stock | 30 Sept | |
| Indomie | 1.7kg | $18.00 | — | In stock | 30 Sept | |
| Indomie | 850g | $9.19 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

IndomieBest
Pak'nSaveBarbeque Chicken · 10 x 85g$1.00/100g–$1.03/100g$8.49–$8.79
Pak'nSaveBarbeque Chicken Noodles · 30 x85g$1.02/100g$25.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveBarbeque Chicken Noodles · 30 x85g$1.02/100g$25.99
Pak'nSaveBBQ Chicken Instant Noodles · 85g$1.03/100g–$1.08/100g$4.39–$4.59
Pak'nSaveBBQ Chicken Instant Noodles · 5 x 85g$1.16/100g$4.95Last seen 14 Jul · not compared
New WorldBBQ Chicken · 100g$1.22/100g$5.19
New WorldBBQ Chicken Instant Noodles · 100g$1.22/100g$5.19Last seen 15 Jul · not compared
New WorldBarbeque Chicken · 85g$1.26/100g$10.69
New WorldBarbeque Chicken Noodles · 100g$1.26/100g$10.69Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZBBQ Chicken · 425g$5.19
Woolworths NZ850g$9.19
Woolworths NZBarbeque Chicken · 1.7kg$18.00
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Indomie Barbeque Chicken Mi Goreng Noodles 1.7kg cheapest?
- Woolworths NZ has the lowest price at $18.00.
- What is the lowest price ever for Indomie Barbeque Chicken Mi Goreng Noodles 1.7kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Indomie Barbeque Chicken Mi Goreng Noodles 1.7kg is $1.15 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $18.00 at Woolworths NZ.


