Cuddly Soft & Sensitive Fabric Conditioner · NZ — 1L
As of 29 Sept 2026, Cuddly Soft & Sensitive Fabric Conditioner · NZ 1L is cheapest at Pak'nSave at $4.99 ($0.50/100 ml) in New Zealand.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.69 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $5.40 — currently $4.99 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $3.69
- Average
- $4.18
- Highest
- $5.40
19% above average
12 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cuddly | 1L | $4.99 | $0.50/100mlBest | In stock | 29 Sept | |
| Cuddly | 1L | $3.69 | $0.37/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Cuddly | 1L | $5.39 | $0.54/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Cuddly | 1L | $5.40 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$4.99$0.50/100mlBest
Cuddly · 1L
$3.69$0.37/100ml
Cuddly · 1L
$5.39$0.54/100ml
Cuddly · 1L
$5.40
Cuddly · 1L
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

CuddlyBest
Pak'nSaveSoft & Sensitive Fabric Conditioner · NZ · 1L$0.37/100ml$3.69Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSoft & Sensitive Fabric Conditioner · NZ · 1L$0.50/100ml$4.99
New WorldSoft & Sensitive Fabric Conditioner · NZ · 1L$0.54/100ml$5.39Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZSoft & Sensitive Fabric Conditioner · NZ · 1L$5.40Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Cuddly Soft & Sensitive Fabric Conditioner · NZ 1L cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.99 ($0.50/100 ml).
- What is the unit price of Cuddly Soft & Sensitive Fabric Conditioner · NZ 1L?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.50/100ml.
- What is the lowest price ever for Cuddly Soft & Sensitive Fabric Conditioner · NZ 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Cuddly Soft & Sensitive Fabric Conditioner · NZ 1L is $3.69 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $4.99 at Pak'nSave.