On The Menu Frozen Cheese Macaroni · NZ — 260g
As of 1 Oct 2026, On The Menu Frozen Cheese Macaroni · NZ 260g is cheapest at Pak'nSave at $3.89 ($1.50/100 g) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.00 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $5.79 — currently $3.89 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $3.00
- Average
- $3.31
- Highest
- $5.20
18% above average
7 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| On The Menu | 260g | $3.89 | $1.50/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| On The Menu | 260g | $5.79 | $2.23/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| On The Menu | 260g | $3.50 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is On The Menu Frozen Cheese Macaroni · NZ 260g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.89 ($1.50/100 g).
- What is the unit price of On The Menu Frozen Cheese Macaroni · NZ 260g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.50/100g.
- What is the lowest price ever for On The Menu Frozen Cheese Macaroni · NZ 260g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for On The Menu Frozen Cheese Macaroni · NZ 260g is $3.00 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $3.89 at Pak'nSave.
