Gopala Full Cream Natural Yoghurt — 2kg
As of 1 Oct 2026, Gopala Full Cream Natural Yoghurt 2kg is cheapest at New World at $9.99 ($0.50/100 g) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.99 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $9.99 — currently $9.99 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.44/100g
- Average
- $0.53/100g
- Highest
- $3.99/100g
Pak'nSave · 100gNow$0.44/100gAll-time low
New World · 2kgNow$0.50/100g
Pak'nSave · 100gNow$0.53/100gLow
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$0.44/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$0.50/100g
26 prices recorded · 12 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gopala | 100g | $8.89 | $0.44/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Gopala | 100g | $8.89 | $0.44/100g | In stock | 30 Sept | |
| Gopala | 2kg | $9.99 | $0.50/100g | In stock | 1 Oct | |
| Gopala | 100g | $3.99 | $0.53/100g | In stock | 1 Oct | |
| Gopala | 100g | $3.99 | $0.53/100g | In stock | 30 Sept | |
| Gopala | 100g | $8.89 | $0.44/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Gopala | 100g | $8.89 | $0.44/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Gopala | 100g | $9.99 | $0.50/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

GopalaBest
Pak'nSaveFull Cream Natural Yoghurt · 100g$0.44/100g$8.89Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveFull Cream Natural Yoghurt · 100g$0.44/100g$8.89Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCream Full Natural Yoghurt · 100g$0.44/100g$8.89
Pak'nSaveCream Full Natural Yoghurt · 100g$0.44/100g$8.89
New WorldFull Cream Natural · 2kg$0.50/100g$9.99
New WorldFull Cream Natural · 100g$0.50/100g$9.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveFull Cream Natural · 100g$0.53/100g$3.99
Pak'nSaveFull Cream Natural · 100g$0.53/100g$3.99
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Gopala Full Cream Natural Yoghurt 2kg cheapest?
- New World has the lowest price at $9.99 ($0.50/100 g).
- What is the unit price of Gopala Full Cream Natural Yoghurt 2kg?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $0.50/100g.
- What is the lowest price ever for Gopala Full Cream Natural Yoghurt 2kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Gopala Full Cream Natural Yoghurt 2kg is $3.99 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $9.99 at New World.
