Mainland American Style Cheddar Cheese Natural Slices — 180g

As of 1 Oct 2026, Mainland American Style Cheddar Cheese Natural Slices 180g is cheapest at Pak'nSave at $6.29 ($3.49/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $6.29 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $6.29 — currently $6.29 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.29
Average
$6.29
Highest
$6.29
Lowest ever
$6.29 · Oct '26
Highest ever
$6.29 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

4 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Mainland American Style Cheddar Cheese Natural Slices 180g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $6.29 ($3.49/100 g).
How much does Mainland American Style Cheddar Cheese Natural Slices 180g cost?
Prices range from $6.29 to $6.29 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $6.29.
What is the unit price of Mainland American Style Cheddar Cheese Natural Slices 180g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.49/100g.
Which supermarkets sell Mainland American Style Cheddar Cheese Natural Slices 180g?
Mainland American Style Cheddar Cheese Natural Slices 180g is available at Pak'nSave and New World.
What is the lowest price ever for Mainland American Style Cheddar Cheese Natural Slices 180g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Mainland American Style Cheddar Cheese Natural Slices 180g is $6.29 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $6.29 at Pak'nSave.

Categories