Mrs Rogers Naturals Himalayan Pink Salt Grinder — 200g
As of 30 Sept 2026, Mrs Rogers Naturals Himalayan Pink Salt Grinder 200g is cheapest at Pak'nSave at $8.19 ($0.41/10 g) in New Zealand — about 5% below the 2-retailer average of $8.59.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $8.19 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $8.99 — currently $8.19 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $8.19
- Average
- $8.19
- Highest
- $8.19
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mrs Rogers | 200g | $8.19 | $4.10/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Mrs Rogers | 200g | $8.99 | $4.50/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Mrs Rogers Naturals Himalayan Pink Salt Grinder 200g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $8.19 ($0.41/10 g).
- How much does Mrs Rogers Naturals Himalayan Pink Salt Grinder 200g cost?
- Prices range from $8.19 to $8.99 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $8.59.
- What is the unit price of Mrs Rogers Naturals Himalayan Pink Salt Grinder 200g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $4.10/100g.
- Which supermarkets sell Mrs Rogers Naturals Himalayan Pink Salt Grinder 200g?
- Mrs Rogers Naturals Himalayan Pink Salt Grinder 200g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Mrs Rogers Naturals Himalayan Pink Salt Grinder 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Mrs Rogers Naturals Himalayan Pink Salt Grinder 200g is $8.19 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $8.19 at Pak'nSave.
