Pepsi Max Soft Drink Zero Sugar Mini Cans · NZ — 6 pack
Lowest recorded price: $2.99 at New World (1 Oct); highest: $25.99. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 9 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.00/100ml
- Average
- $0.26/100ml
- Highest
- $0.30/100ml
8% below average
New World · 2LNow$0.24/100ml
New World · 1.5LNow$0.30/100ml
New World · 600mlNow$0.65/100ml
New World · 6 packLast seen 15 Jul$0.00/100ml
Pak'nSave · 330mlLast seen 15 Jul$0.23/100ml
Pak'nSave · 330mlLast seen 15 Jul$0.44/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
20 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pepsi | 2L | $4.79 | $0.24/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 1.5L | $2.99 | $0.30/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 600ml | $3.89 | $0.65/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 6 pack | $7.49 | $0.00/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pepsi | 330ml | $17.99 | $0.00/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pepsi | 330ml | $17.99–$18.79 | $0.23/100ml–$0.24/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pepsi | 330ml | $14.49–$15.99 | $0.44/100ml–$0.49/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pepsi | 6 pack | $6.99 | $0.47/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pepsi | 1L | $3.49 | $0.58/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pepsi | 2L | $3.50 | — | In stock | 29 Sept | |
| Pepsi | 24 pack | $20.00 | — | In stock | 21 Julout of date · not compared | |
| Pepsi | 10 pack | $11.99 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pepsi | 6 pack | $7.49 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pepsi | 6 pack | $7.49 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$4.79$0.24/100mlBest
Pepsi · 2L
$2.99$0.30/100ml
Pepsi · 1.5L
$3.89$0.65/100ml
Pepsi · 600ml
$7.49$0.00/100ml
Pepsi · 6 pack
$17.99$0.00/100ml
Pepsi · 330ml
$17.99–$18.79$0.23/100ml–$0.24/100ml
Pepsi · 330ml
$14.49–$15.99$0.44/100ml–$0.49/100ml
Pepsi · 330ml
$6.99$0.47/100ml
Pepsi · 6 pack
$3.49$0.58/100ml
Pepsi · 1L
$3.50
Pepsi · 2L
$20.00
Pepsi · 24 pack
$11.99
Pepsi · 10 pack
$7.49
Pepsi · 6 pack
$7.49
Pepsi · 6 pack
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

PepsiBest
New WorldMax Soft Drink Bottle · NZ · 2L$2.40/1L$4.79
New WorldMax · 1.5L$2.99/1L$2.99
Pak'nSaveMax Zero Sugar · 1L$5.82/1L$3.49Last seen 14 Jul · not compared
New WorldMax Zero Sugar · 600ml$6.48/1L$3.89
Woolworths NZMax Soft Drink Bottle · NZ · 2L$3.50
Woolworths NZMax Soft Drink Zero Sugar Mini Cans · NZ · 6 pack$7.49Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZMax · 6 pack$7.49Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZMax Soft Drink No Sugar Cans · NZ · 10 pack$11.99Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZNo Sugar · 24 pack$20.00Last seen 22 Jul · not compared
Pak'nSaveZero Sugar Soft Drink Cans · 330ml$2.27/1000ml–$2.37/1000ml$17.99–$18.79Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveZero Sugar · 330ml$4.39/1000ml$14.49–$15.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveMax Soft Drink Zero Sugar Mini Cans · NZ · 6 pack$4.66/1000ml$6.99Last seen 15 Jul · not compared
New WorldMax Soft Drink Zero Sugar Mini Cans · NZ · 6 pack$4.99/1000L$7.49Last seen 15 Jul · not compared
New WorldZero Sugar · 330ml$5.45/1000L$17.99Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Pepsi Max Soft Drink Zero Sugar Mini Cans · NZ 6 pack?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Pepsi Max Soft Drink Zero Sugar Mini Cans · NZ 6 pack is $2.99 at New World (1 Oct), since we began tracking in Jun 2026.


