Vanish Stain Remover Spray Oxi · NZ — 100ml
Lowest recorded price: $6.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $11.85. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.40/100ml
- Average
- $1.40/100ml
- Highest
- $2.37/100ml
At the average price
4 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vanish | 100ml | $6.99 | $1.40/100ml | In stock | 14 Jul | |
| Vanish | 100ml | $6.99 | $1.40/100ml | In stock | 14 Jul | |
| Vanish | 100ml | $9.39 | $1.88/100ml | In stock | 14 Jul | |
| Vanish | 100ml | $11.85 | $2.37/100ml | In stock | 14 Jul | |
| Vanish | 500ml | $9.99 | — | In stock | 29 Sept | |
| Vanish | 500ml | $10.49 | — | In stock | 14 Jul |
$6.99$1.40/100ml
Vanish · 100ml
$6.99$1.40/100ml
Vanish · 100ml
$9.39$1.88/100ml
Vanish · 100ml
$11.85$2.37/100ml
Vanish · 100ml
$9.99
Vanish · 500ml
$10.49
Vanish · 500ml
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Pak'nSavePreen Oxi Action Everyday Stain Remover Spray · 100ml$1.40/100ml$6.99
Pak'nSavePreen Oxi Action Everyday Stain Remover Spray · 100ml$1.40/100ml$6.99
Pak'nSaveOxi Stain Remover Spray · NZ · 100ml$1.88/100ml$9.39
New WorldPreen Oxi Action Everyday Stain Remover Spray · 100ml$2.37/100ml$11.85
Woolworths NZDegreaser · 500ml$9.99
Woolworths NZColour Safe · 500ml$10.49
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Vanish Stain Remover Spray Oxi · NZ 100ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Vanish Stain Remover Spray Oxi · NZ 100ml is $6.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026.

