Vegie Delights Plant Based Hot Dogs · NZ — 300g
As of 30 Sept 2026, Vegie Delights Plant Based Hot Dogs · NZ 300g is cheapest at Pak'nSave at $11.19 ($3.73/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.73 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $11.99 — currently $11.19 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $3.73
- Average
- $11.19
- Highest
- $11.19
At the average price
8 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vegie Delights | 300g | $11.19 | $3.73/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Vegie Delights | 300g | $11.99 | $4.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Vegie Delights Plant Based Hot Dogs · NZ 300g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $11.19 ($3.73/100 g).
- What is the unit price of Vegie Delights Plant Based Hot Dogs · NZ 300g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.73/100g.
- What is the lowest price ever for Vegie Delights Plant Based Hot Dogs · NZ 300g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Vegie Delights Plant Based Hot Dogs · NZ 300g is $3.73 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $11.19 at Pak'nSave.
