Pams Mixed Berries — 500g

As of 30 Sept 2026, Pams Mixed Berries 500g is cheapest at New World at $8.25 ($16.50/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $7.39 at New World (30 Sept); highest: $8.25 — currently $8.25 at New World. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.39
Average
$8.25
Highest
$8.25
Lowest ever
$7.39 · Sep '26
Highest ever
$8.25 · Sep '26
Trend
Up 12%
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Mixed Berries · 500g

    $16.50/1kg$8.25New World

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Mixed Berries · 500g

    $16.50/1kg$8.25New World
1 brand available
New World
  1. 1Pams

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Pams Mixed Berries 500g cheapest?
New World has the lowest price at $8.25 ($16.50/1 kg).
What is the unit price of Pams Mixed Berries 500g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $1.65/100g.
What is the lowest price ever for Pams Mixed Berries 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Mixed Berries 500g is $7.39 at New World (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $8.25 at New World.