Kettle Chip Company Honey Soy Chicken Chips — 150g
As of 29 Sept 2026, Kettle Chip Company Honey Soy Chicken Chips 150g is cheapest at Woolworths NZ at $2.99 in New Zealand.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.86 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $4.29 — currently $2.99 at Woolworths NZ. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.86/100g
- Average
- $1.86/100g
- Highest
- $2.79/100g
Pak'nSave · 150gNow$1.86/100gAll-time low
Pak'nSave · 100gNow$1.86/100gAll-time low
Pak'nSave · 22gNow$2.54/100g
New World · 100gNow$3.37/100g
22 prices recorded · 12 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kettle Chip Company | 150g | $2.79 | $1.86/100g | In stock | 4 Aug | |
| Kettle Chip Company | 150g | $2.79 | $1.86/100g | In stock | 14 Jul | |
| Kettle Chip Company | 100g | $2.79 | $1.86/100g | In stock | 14 Jul | |
| Kettle Chip Company | 22g | $2.79 | $2.54/100g | In stock | 14 Jul | |
| Kettle Chip Company | 100g | $3.99 | $3.37/100g | In stock | 11 Aug | |
| Kettle Chip Company | 150g | $2.99 | — | In stock | 29 Sept | |
| Kettle Chip Company | 5 pack | $3.00 | — | In stock | 14 Jul |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
- 1

Kettle Chip CompanyCheapest
Kettle Chip Company Honey Soy Chicken Chips · 150g
$1.86/100g$2.79
Pak'nSave - 2

Kettle Chip Company
Kettle Chip Company Honey Soy Chicken Potato Chips · 22g
$2.54/100g$2.79
Pak'nSave - –

Kettle Chip Company
Kettle Chip Company Honey Soy Chicken Chips Standard · 5 pack
$3.00
Woolworths NZ
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Pak'nSaveHoney Soy Chicken · 150g$1.86/100g$2.79
Pak'nSaveHoney Soy Chicken · 150g$1.86/100g$2.79
Pak'nSaveHoney Soy Chicken · 100g$1.86/100g$2.79
Pak'nSaveHoney Soy Chicken Potato Chips · 22g$2.54/100g$2.79
New WorldHoney Soy Chicken · 100g$3.37/100g$3.99
Woolworths NZHoney Soy Chicken · 150g$2.99
Woolworths NZ5 pack$3.00
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Kettle Chip Company Honey Soy Chicken Chips 150g cheapest?
- Woolworths NZ has the lowest price at $2.99.
- What is the lowest price ever for Kettle Chip Company Honey Soy Chicken Chips 150g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kettle Chip Company Honey Soy Chicken Chips 150g is $1.86 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $2.99 at Woolworths NZ.
