Chelsea Jam Setting Sugar — 1kg
As of 30 Sept 2026, Chelsea Jam Setting Sugar 1kg is cheapest at New World at $6.79 ($0.68/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $6.79 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $6.79 — currently $6.79 at New World. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $6.79
- Average
- $6.79
- Highest
- $6.79
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Chelsea Jam Setting Sugar 1kg cheapest?
- New World has the lowest price at $6.79 ($0.68/100 g).
- How much does Chelsea Jam Setting Sugar 1kg cost?
- Prices range from $6.79 to $6.79 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $6.79.
- What is the unit price of Chelsea Jam Setting Sugar 1kg?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $0.68/100g.
- Which supermarkets sell Chelsea Jam Setting Sugar 1kg?
- Chelsea Jam Setting Sugar 1kg is available at New World and Pak'nSave.
- What is the lowest price ever for Chelsea Jam Setting Sugar 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Chelsea Jam Setting Sugar 1kg is $6.79 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $6.79 at New World.
