Nature's Gift Kangaroo Vegetables & Rice Loaf Dog Food — 700g
As of 30 Sept 2026, Nature's Gift Kangaroo Vegetables & Rice Loaf Dog Food 700g is cheapest at Pak'nSave at $5.19 ($0.74/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $4.19 at New World (14 Jul); highest: $5.19 — currently $5.19 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $4.19
- Average
- $5.19
- Highest
- $5.19
At the average price
9 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nature's Gift | 700g | $5.19 | $0.74/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Nature's Gift | 700g | $4.19 | $0.60/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Nature's Gift Kangaroo Vegetables & Rice Loaf Dog Food 700g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $5.19 ($0.74/100 g).
- What is the unit price of Nature's Gift Kangaroo Vegetables & Rice Loaf Dog Food 700g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.74/100g.
- What is the lowest price ever for Nature's Gift Kangaroo Vegetables & Rice Loaf Dog Food 700g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Nature's Gift Kangaroo Vegetables & Rice Loaf Dog Food 700g is $4.19 at New World (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $5.19 at Pak'nSave.
