Lewis Road Creamery Organic Light Milk — 750ml
As of 1 Oct 2026, Lewis Road Creamery Organic Light Milk 750ml is cheapest at New World at $5.16 ($6.88/1 L) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.39 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $5.16 — currently $5.16 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $4.39
- Average
- $5.16
- Highest
- $5.16
At the average price
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lewis Road Creamery | 750ml | $5.16 | $0.69/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Lewis Road Creamery | 750ml | $4.39 | $0.59/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Lewis Road Creamery Organic Light Milk 750ml cheapest?
- New World has the lowest price at $5.16 ($6.88/1 L).
- What is the unit price of Lewis Road Creamery Organic Light Milk 750ml?
- Priced per 100ml. New World offers the best value at $0.69/100ml.
- What is the lowest price ever for Lewis Road Creamery Organic Light Milk 750ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Lewis Road Creamery Organic Light Milk 750ml is $4.39 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $5.16 at New World.
