Fussy Cat Grainfree Chicken & Turkey with Cranberry Adult Food Premium — 100g
Lowest recorded price: $3.79 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $22.99. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.80/100g
- Average
- $0.95/100g
- Highest
- $0.92/100g
3% below average
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$0.92/100g
Pak'nSave · 2.5kgLast seen 14 Jul$0.92/100g
Pak'nSave · 400gLast seen 14 Jul$0.95/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$1.00/100g
Pak'nSave · 500gLast seen 15 Jul$1.30/100g
Pak'nSave · 500gLast seen 14 Jul$1.30/100g
19 prices recorded · 11 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fussy Cat | 100g | $22.99 | $0.92/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Fussy Cat | 500g | $6.49–$22.99 | $0.92/100g–$1.30/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Fussy Cat | 2.5kg | $22.99 | $0.92/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Fussy Cat | 400g | $3.79 | $0.95/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Fussy Cat | 100g | $20.99 | $1.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Fussy Cat | 500g | $6.49 | $1.30/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Fussy Cat | 2.5kg | $18.50 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Fussy Cat | 500g | $6.70 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$22.99$0.92/100g
Fussy Cat · 100g
$6.49–$22.99$0.92/100g–$1.30/100g
Fussy Cat · 500g
$22.99$0.92/100g
Fussy Cat · 2.5kg
$3.79$0.95/100g
Fussy Cat · 400g
$20.99$1.00/100g
Fussy Cat · 100g
$6.49$1.30/100g
Fussy Cat · 500g
$18.50
Fussy Cat · 2.5kg
$6.70
Fussy Cat · 500g
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Pak'nSaveGrainfree Chicken & Turkey With Cranberry Premium Adult Cat Food · 500g$0.92/100g–$1.30/100g$6.49–$22.99Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveGrainfree Chicken & Turkey With Cranberry Premium Adult Cat Food · 100g$0.92/100g$22.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveGrainfree Chicken & Turkey With Cranberry Premium Adult Cat Food · 2.5kg$0.92/100g$22.99Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveGrainfree Chicken & Turkey With Cranberry Gravy Premium Adult Cat Food · 400g$0.95/100g$3.79Last seen 14 Jul · not compared
New WorldGrainfree Chicken & Turkey With Cranberry Premium Adult Cat Food · 100g$1.00/100g$20.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveChicken, Turkey, Cranberry · 500g$1.30/100g$6.49Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZChicken, Turkey, Cranberry · 500g$6.70Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZChicken, Turkey, Cranberry · 2.5kg$18.50Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Fussy Cat Grainfree Chicken & Turkey with Cranberry Adult Food Premium 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Fussy Cat Grainfree Chicken & Turkey with Cranberry Adult Food Premium 100g is $3.79 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026.