Lewis Road Creamery Boysenberry Cheesecake Flavoured Milk — 300ml
As of 1 Oct 2026, Lewis Road Creamery Boysenberry Cheesecake Flavoured Milk 300ml is cheapest at Pak'nSave at $3.88 ($12.93/1 L) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.88 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $8.16 — currently $3.88 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.22/100ml
- Average
- $1.22/100ml
- Highest
- $4.31/100ml
New World · 750mlNow$1.22/100mlAll-time low
Pak'nSave · 300mlNow$1.29/100ml
New World · 300mlNow$1.91/100ml
Pak'nSave · 750mlLast seen 15 Jul$1.29/100ml
Pak'nSave · 300mlLast seen 15 Jul$4.31/100ml
6 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lewis Road Creamery | 750ml | $8.16 | $1.22/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Lewis Road Creamery | 300ml | $3.88 | $1.29/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Lewis Road Creamery | 300ml | $4.08 | $1.91/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Lewis Road Creamery | 300ml | $3.88 | $1.29/100ml–$4.31/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lewis Road Creamery | 750ml | $3.88 | $1.29/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lewis Road Creamery | 300ml | $5.07 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

New WorldBoysenberry Cheesecake · 750ml$12.21/1L$8.16
Pak'nSaveBoysenberry Cheesecake Flavoured · 300ml$12.93/1L$3.88
Pak'nSaveBoysenberry Cheesecake · 750ml$12.93/1L$3.88Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveBoysenberry Cheesecake · 300ml$12.93/1L$3.88Last seen 15 Jul · not compared
New WorldBoysenberry Cheesecake · 300ml$19.07/1L$4.08
Woolworths NZBoysenberry Cheesecake · 300ml$5.07
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Lewis Road Creamery Boysenberry Cheesecake Flavoured Milk 300ml cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.88 ($12.93/1 L).
- What is the unit price of Lewis Road Creamery Boysenberry Cheesecake Flavoured Milk 300ml?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $1.29/100ml.
- What is the lowest price ever for Lewis Road Creamery Boysenberry Cheesecake Flavoured Milk 300ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Lewis Road Creamery Boysenberry Cheesecake Flavoured Milk 300ml is $3.88 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.88 at Pak'nSave.
