Bostock Brothers Organic Free Range Boneless Chicken Thighs 100% Certified — kg
Lowest recorded price: $22.65 at New World (14 Jul); highest: $39.20. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $3.12/100g
- Average
- $3.70/100g
- Highest
- $3.70/100g
At the average price
Pak'nSave · kgNow$3.70/100g
Pak'nSave · 1kgLast seen 14 Jul$3.12/100g
Pak'nSave · kgLast seen 15 Jul$3.92/100g
New World · 500gLast seen 15 Jul$4.53/100g
13 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bostock Brothers | kg | $36.99 | $3.70/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Bostock Brothers | kg | $36.99 | $3.70/100g | In stock | 30 Sept | |
| Bostock Brothers | 1kg | $31.20 | $3.12/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Bostock Brothers | kg | $39.20 | $3.92/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Bostock Brothers | 500g | $22.65 | $4.53/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$36.99$3.70/100gBest
Bostock Brothers · kg
$36.99$3.70/100g
Bostock Brothers · kg
$31.20$3.12/100g
Bostock Brothers · 1kg
$39.20$3.92/100g
Bostock Brothers · kg
$22.65$4.53/100g
Bostock Brothers · 500g
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave- 1

Bostock BrothersBest
Pak'nSave100% Boneless Certified Organic · 1kg$31.20/1kg$31.20Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSave100% Boneless Certified Organic · kg$36.99/1kg$36.99
Pak'nSave100% Boneless Certified Organic · kg$36.99/1kg$36.99
Pak'nSave100% Certified Organic Free Range Boneless Chicken Thighs · kg$39.20/1kg$39.20Last seen 14 Jul · not compared
New World100% Certified Organic Free Range Boneless · 500g$45.30/1kg$22.65Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Bostock Brothers Organic Free Range Boneless Chicken Thighs 100% Certified kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Bostock Brothers Organic Free Range Boneless Chicken Thighs 100% Certified kg is $22.65 at New World (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026.
