Ceres Organics Black Beans Organic — 400g
Lowest recorded price: $2.50 at Woolworths NZ (30 Sept); highest: $2.95. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.65/100g
- Average
- $0.66/100g
- Highest
- $0.67/100g
2% above average
5 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ceres Organics | 400g | $2.59 | $0.65/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ceres Organics | 400g | $2.69 | $0.67/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ceres Organics | 400g | $2.69 | $0.67/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ceres Organics | 400g | $2.50 | — | In stock | 30 Sept |
$2.59$0.65/100g
Ceres Organics · 400g
$2.69$0.67/100g
Ceres Organics · 400g
$2.69$0.67/100g
Ceres Organics · 400g
$2.50
Ceres Organics · 400g
Cheapest by brand
Cheapest store per item
Cheapest by product
Cheapest store per item
1 brand available
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Ceres Organics Black Beans Organic 400g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ceres Organics Black Beans Organic 400g is $2.50 at Woolworths NZ (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026.