Meyer Garlic & Chives — 1kg

As of 1 Oct 2026, Meyer Garlic & Chives 1kg is cheapest at Pak'nSave at $27.99 ($2.80/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $27.99 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $27.99 — currently $27.99 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$27.99
Average
$27.99
Highest
$27.99
Lowest ever
$27.99 · Oct '26
Highest ever
$27.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Meyer Garlic & Chives

    Meyer Garlic & ChivesCheapest

    1kg

    $2.80/100g$27.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Meyer Garlic & Chives

    Meyer Garlic & ChivesCheapest

    1kg

    $2.80/100g$27.99Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Meyer Garlic & Chives 1kg cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $27.99 ($2.80/100 g).
What is the unit price of Meyer Garlic & Chives 1kg?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.80/100g.
What is the lowest price ever for Meyer Garlic & Chives 1kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Meyer Garlic & Chives 1kg is $27.99 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $27.99 at Pak'nSave.