Sugromax Liquid Concentrate Sweetener — 250ml

As of 30 Sept 2026, Sugromax Liquid Concentrate Sweetener 250ml is cheapest at New World at $9.49 ($3.80/100 ml) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $9.49 at New World (30 Sept); highest: $9.49 — currently $9.49 at New World. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$9.49
Average
$9.49
Highest
$9.49
Lowest ever
$9.49 · Sep '26
Highest ever
$9.49 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Sugromax Liquid Concentrate Sweetener

    Sugromax Liquid Concentrate SweetenerCheapest

    250ml

    $3.80/100ml$9.49New World

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Sugromax Liquid Concentrate Sweetener

    Sugromax Liquid Concentrate SweetenerCheapest

    250ml

    $3.80/100ml$9.49New World
1 brand available
New World
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Sugromax Liquid Concentrate Sweetener 250ml cheapest?
New World has the lowest price at $9.49 ($3.80/100 ml).
What is the unit price of Sugromax Liquid Concentrate Sweetener 250ml?
Priced per 100ml. New World offers the best value at $3.80/100ml.
What is the lowest price ever for Sugromax Liquid Concentrate Sweetener 250ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Sugromax Liquid Concentrate Sweetener 250ml is $9.49 at New World (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $9.49 at New World.