Pams Trim Milk — 2L

As of 1 Oct 2026, Pams Trim Milk 2L is cheapest at New World at $4.72 ($2.36/1 L) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $4.88 — currently $4.72 at New World. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100ml over time
Lowest
$0.24/100ml
Average
$0.24/100ml
Highest
$0.30/100ml
Lowest ever
$0.24/100ml · Oct '26
Highest ever
$0.30/100ml · Jul '26
Trend
Down 21%
2% below average

8 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Trim Milk · 2L

    $2.36/1L$4.72New World

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Trim Milk · 2L

    $2.36/1L$4.72New World

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Pams Trim Milk 2L cheapest?
New World has the lowest price at $4.72 ($2.36/1 L).
What is the unit price of Pams Trim Milk 2L?
Priced per 100ml. New World offers the best value at $0.24/100ml.
What is the lowest price ever for Pams Trim Milk 2L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Trim Milk 2L is $2.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $4.72 at New World.

Categories