Zenzo Dairy-Free Cheddar Cheese — 250g

As of 1 Oct 2026, Zenzo Dairy-Free Cheddar Cheese 250g is cheapest at Pak'nSave at $7.59 ($3.04/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $7.59 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $10.05 — currently $7.59 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.59
Average
$7.65
Highest
$10.05
Lowest ever
$7.59 · Oct '26
Highest ever
$10.05 · Oct '26
Trend
Down 24%
1% below average

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Zenzo Dairy-Free Cheddar Cheese

    Zenzo Dairy-Free Cheddar CheeseCheapest

    250g

    $3.04/100g$7.59Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Zenzo Dairy-Free Cheddar Cheese

    Zenzo Dairy-Free Cheddar CheeseCheapest

    250g

    $3.04/100g$7.59Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Zenzo Dairy-Free Cheddar Cheese 250g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $7.59 ($3.04/100 g).
What is the unit price of Zenzo Dairy-Free Cheddar Cheese 250g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.04/100g.
What is the lowest price ever for Zenzo Dairy-Free Cheddar Cheese 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Zenzo Dairy-Free Cheddar Cheese 250g is $7.59 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $7.59 at Pak'nSave.

Categories