Pams Macaroni Pasta Elbow — 500g

As of 1 Oct 2026, Pams Macaroni Pasta Elbow 500g is cheapest at Pak'nSave at $1.79 ($0.36/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $1.59 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $1.79 — currently $1.79 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$1.59
Average
$1.78
Highest
$1.79
Lowest ever
$1.59 · Oct '26
Highest ever
$1.79 · Oct '26
Trend
Up 13%
1% above average

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Macaroni Pasta Elbow · 500g

    $0.36/100g$1.79Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Macaroni Pasta Elbow · 500g

    $0.36/100g$1.79Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Pams

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Pams Macaroni Pasta Elbow 500g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $1.79 ($0.36/100 g).
What is the unit price of Pams Macaroni Pasta Elbow 500g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.36/100g.
What is the lowest price ever for Pams Macaroni Pasta Elbow 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Macaroni Pasta Elbow 500g is $1.59 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $1.79 at Pak'nSave.

Categories