Maggi Bacon & Onion Soup — 37g
As of 30 Sept 2026, Maggi Bacon & Onion Soup 37g is cheapest at Pak'nSave at $1.39 ($3.76/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.29 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $4.30 — currently $1.39 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $3.49/100g
- Average
- $4.30/100g
- Highest
- $4.30/100g
Pak'nSaveNow$3.76/100g
New WorldLast seen 15 Jul$4.30/100g
New WorldLast seen 15 Jul$4.30/100g
Pak'nSaveLast seen 14 Jul$4.30/100g
8 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maggi | 37g | $1.39 | $3.76/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Maggi | 37g | $1.29 | $3.49/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Maggi | 37g | $4.30 | $4.30/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Maggi | 37g | $1.59 | $4.30/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Maggi | 37g | $1.59 | $4.30/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

MaggiBest
Pak'nSaveBacon & Onion · 37g$3.49/100g$1.29Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveBacon & Onion · 37g$3.76/100g$1.39
New WorldBacon & Onion Soup · 37g$4.30/100g$1.59Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveBacon & Onion Soup · 37g$4.30/100g$1.59Last seen 14 Jul · not compared
New WorldBacon & Onion · 37g$4.30/100g$4.30Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Maggi Bacon & Onion Soup 37g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $1.39 ($3.76/100 g).
- What is the unit price of Maggi Bacon & Onion Soup 37g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.76/100g.
- What is the lowest price ever for Maggi Bacon & Onion Soup 37g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Maggi Bacon & Onion Soup 37g is $1.29 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $1.39 at Pak'nSave.