Puhoi Valley Raspberry & Boysenberry Compote Greek Yoghurt — 400g
As of 30 Sept 2026, Puhoi Valley Raspberry & Boysenberry Compote Greek Yoghurt 400g is cheapest at New World at $8.29 ($2.07/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.59 at New World (30 Sept); highest: $8.29 — currently $8.29 at New World. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.07/100g
- Average
- $2.09/100g
- Highest
- $2.66/100g
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Puhoi Valley | 400g | $8.29 | $2.07/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Puhoi Valley | 160g | $3.59 | $2.24/100g | In stock | 30 Sept | |
| Puhoi Valley | 160g | $4.25 | $2.66/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Puhoi Valley Raspberry & Boysenberry Compote Greek Yoghurt 400g cheapest?
- New World has the lowest price at $8.29 ($2.07/100 g).
- What is the unit price of Puhoi Valley Raspberry & Boysenberry Compote Greek Yoghurt 400g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $2.07/100g.
- What is the lowest price ever for Puhoi Valley Raspberry & Boysenberry Compote Greek Yoghurt 400g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Puhoi Valley Raspberry & Boysenberry Compote Greek Yoghurt 400g is $3.59 at New World (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $8.29 at New World.

