Coca Cola Vanilla Soft Drink Coca-Cola · NZ — 600ml
As of 1 Oct 2026, Coca Cola Vanilla Soft Drink Coca-Cola · NZ 600ml is cheapest at New World at $4.29 ($7.15/1 L) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $11.00 — currently $4.29 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.27/100ml
- Average
- $0.37/100ml
- Highest
- $0.37/100ml
New World · 1.5LNow$0.37/100ml
New World · 600mlNow$0.72/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 14 Jul$0.27/100ml
4 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coca Cola | 1.5L | $5.59 | $0.37/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Coca Cola | 600ml | $4.29 | $0.72/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Coca Cola | 1L | $3.99 | $0.27/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 8 pack | $11.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Coca Cola Vanilla Soft Drink Coca-Cola · NZ 600ml cheapest?
- New World has the lowest price at $4.29 ($7.15/1 L).
- What is the unit price of Coca Cola Vanilla Soft Drink Coca-Cola · NZ 600ml?
- Priced per 100ml. New World offers the best value at $0.71/100ml.
- What is the lowest price ever for Coca Cola Vanilla Soft Drink Coca-Cola · NZ 600ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Coca Cola Vanilla Soft Drink Coca-Cola · NZ 600ml is $3.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $4.29 at New World.

